Zima, to czas, kiedy szczególnie powinniśmy zadbać o swoją skórę, ponieważ w tym okresie jest ona narażona na podrażnienia spowodowane ekstremalnymi warunkami pogodowymi, jak wiatr i mróz oraz odwodnienie, a także przesuszenie z powodu przebywania w pomieszczeniach  ogrzewanych i suchych.
Rytuał pielęgnacyjny powinien być wieloetapowy, aby dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczo- nawilżająco ochronnych na wszystkich poziomach naskórka.
Poznaj Zimową Pielęgnacje w 5 Aktach według Estee Lauder!

Cleansery – to podstawa pielęgnacji, od której zawsze powinniśmy zacząć. Oczyszczają skórę z pozostałości makijażu, zanieczyszczeń środowiskowych oraz nadmiaru sebum, są niezbędnym krokiem, który przygotowuje przed pielęgnacją. Skóry suche, ubogie w lipidy, powinny w okresie zimy stosować do oczyszczania formuły bogatsze, kremowe, jak np. pianki do mycia z wodą, które nadmiernie nie odtłuszczą warstwy zewnętrznej naskórka, ale  odżywią i ukoją skórę.

Lotiony zawierają technologię i składniki przepuszczalne dla następnych kategorii produktów jak serum i krem, czyli są tzw. Aktywatorami, dzięki którym nasza codzienna pielęgnacja staje się bardziej skuteczna. Często też natychmiastowo koją i uspokajają skórę, która w tym trudnym zimowym okresie jest narażona na zaczerwienienia i podrażnienia.

Serum - to kategoria, którą wybieramy w zależności od największej potrzeby lub ogólnie od potrzeb skóry. Serum jest wchłaniane przez skórę i penetruje jej najgłębsze warstwy aż do warstwy żywej (podstawnej) naskórka. Zawiera skoncentrowane składniki, które posiadają właściwości nawilżające, naprawiające, wzmacniające, łagodzące, wyrównujące koloryt skóry, stymulujące komórki do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Serum dba o kondycję i zdrowie naszej skóry.

Kremy są zamknięciem całościowym pielęgnacji, pozostają na powierzchni skóry ochraniając ją. Kremy na dzień z SPF- chronią przed czynnikami zewnętrznymi, jak wolne rodniki, promieniowanie UV, IR, niebeskim światłem, nawilżają, naprawiają, regenerują, dodają blasku, wygładzają skórę. Kremy zawierające lipidy (cholesterol, skwalan, ceramidy, mocznik) oraz technologię lub składniki łagodzące. Posiadają właściwości mocniej chroniące przed mrozem, wiatrem i są szczególnie polecane dla skóry suchej, normalnej, wrażliwej i naczynkowej.

Kremy pod oczy - nigdy nie zapominajmy o nałożeniu kremu pod delikatną skórę wokół oczu. To najcieńsza, pozbawiona prawie gruczołów łojowych skóra, która szczególnie jest narażona na podrażnienia, łzawienia, przesuszenia w zimie. Krem pod oczy, nie tylko odpowie na największą potrzebę jej okolicy (zmarszczki, opuchnięcia, zasinienia), ale przede wszystkim nawilży i pozostawi ochronny film na skórze, dzięki czemu będzie komfortowa, ochroniona i nie pojawią się na niej przedwczesne linie i zmarszczki.

Top