July 5,
Podkład Estee LauderDouble Wear - jak dobrać kolor?

Podkład Estee Lauder Double Wear to popularny kosmetyk, który umożliwia wykonanie udanego makijażu, zapewniając idealne krycie i trwałość. Jednak aby ukrył wszystkie niedoskonałości, pozwalając naszej twarzy zachować naturalny wygląd, musimy wiedzieć, jak dobrać kolor podkładu Estee Lauder Double Wear do tonacji naszej skóry. Na szczęście nie jest to trudne.

Czym wyróżnia się podkład Estee Lauder Double Wear?
Kosmetyk ten zapewnia 24-godzinną trwałość. Jest też gwarancją utrzymania koloru w prawie każdej sytuacji. Jest wodoodporny, odporny na pot a dodatkowo nie zatyka porów! Podkład ten ma jeszcze jedną zaletę: kontroluje poziom świecenia się skóry i to przez cały dzień! Wyróżnia się także naturalnym, matowym wykończeniem i zapewnia stopniowalne krycie. Pasuje też do każdego rodzaju cery. Po naszej stronie pozostaje jedynie wybrać odpowiedni kolor tego kosmetyku. 

Podkład Estee Lauder Double Wear - jak dobrać kolor do naszej cery?
Podkład Estee Lauder Double Wear dobierzemy praktycznie do każdej tonacji cery, ponieważ jest kosmetykiem dostępnym w szerokiej gamie kolorów. Oczywiście to my same musimy potrafić określić, jaki jest kolor naszej skóry. Jeśli wybierzemy zbyt ciemny lub zbyt jasny kolor podkładu, makijaż będzie wyglądać nieestetycznie. Nasza twarz zacznie odróżniać się kolorem od szyi i dekoltu.
Aby ocenić, jaki kolor ma nasza cera, możemy przeprowadzić test białej kartki. Na początek musimy oczyścić skórę, a następnie, w naturalnym świetle, stanąć przy lustrze i przyłożyć do twarzy białą kartkę papieru. Jeśli uznamy, że na jej tle:

• nasza skóra wpada w żółtawe lub oliwkowe odcienie, to znak, że mamy ciepłą tonację skóry,
• nasza skóra ma różowawy odcień, to jest to znak, że mamy chłodną tonację cery.

Jeśli jednak nie dostrzeżemy żadnego z tych kolorów, możemy uznać, że odcień naszej skóry jest neutralny. Innym sposobem na określenie tonacji skóry jest określenie koloru żył nadgarstków. Jeśli są niebiesko-fioletowe, mamy chłodną tonację skóry; zielonkawe - ciepłą.

Jak dobrać podkład Estee Lauder Double Wear?
Aby wybrać właściwy podkład Estee Lauder Double Wear, musimy umieć odczytać oznaczenia na opakowaniu kosmetyku. Składają się one z dwóch cyfr i umieszczonej pomiędzy nimi literze. Pierwsza cyfra to intensywność koloru, odpowiadająca odcieniowi skóry. Najjaśniejszy odcień to 0 a najciemniejszy to 8. Znajdująca się za cyfrą litera W, N lub C oznacza z kolei tonację kosmetyku, odpowiadającą tonacji naszej cery:

• W to tonacja ciepła (W – warm)
• C to tonacja chłodna (C – cool)
• N to tonacje neutralna (N – neutral)

Głębia koloru podkładu Double Wear określona jest natomiast cyfrą, która opisuje jasność lub ciemność koloru w zakresie wspomnianej wcześniej intensywności i tonacji. Dodatkowo każdy opis cyfrowo-literowy opatrzony jest nazwą koloru np. Desert Beige, aby ułatwić nam dopasowanie podkładu do karnacji. Dla przykładu: najjaśniejszy z gamy kolorów jest 0N1 Alabaster a najciemniejszy 8C1 Rich Java.

Znając oznaczenia kolorów w podkładach od Estee Lauder, łatwiej nam będzie dopasować je do kolorytu naszej skóry. Łatwiej też będzie wybrać nam ten kolor, który „stopi się” w spójną całość z kolorem naszej twarzy i nie stworzy jej nienaturalnego wyglądu.

Podkład Estee Lauder Double Wear - jak dobrać kolor przy użyciu Internetu?
Aby jeszcze łatwiej wybrać właściwy kolor podkładu od Estee Lauder, możemy skorzystać z opcji doboru wirtualnego, wykorzystując nasz telefon lub kamerę internetową. Wystarczy, że wjedziemy na stronę Estee Lauder z interesującym nas produktem. Pojawi się przy nim opcja „wypróbuj teraz”, dzięki której sprawdzimy, jak wybrany przez nas kolor podkładu będzie prezentować się na naszej twarzy.

Jedyne, co musimy zrobić, to zmyć makijaż, stanąć w neutralnym świetle o równomiernym rozproszeniu i włączyć kamerę (lub przesłać nasze zdjęcie). Zobaczymy wtedy naszą twarz na ekranie telefonu lub monitora z możliwością wirtualnego nakładania na nią różnych kolorów podkładu Double Wear. Dzięki temu będziemy wiedzieć, który z nich najlepiej skomponuje się z kolorytem naszej cery. A to duża wygoda przy wyborze odpowiedniego podkładu.  

Top