July 5,
Jak nakładać bronzer aby naturalnie wykonturować twarz?

Modelowanie twarzy to technika odpowiedniego dobrania i nakładania kosmetyków kolorowych, które mają za zadanie nadać naszej twarzy pożądanego wyglądu. Powinny zamaskować niedoskonałości, dysproporcje i wady, a uwydatnić zalety naszej urody. Najpopularniejszą techniką modelowania twarzy jest aktualnie jej konturowanie. Jak nakładać bronzer na twarz, by osiągnąć efekt perfekcyjnie wymodelowanej twarzy niczym z okładki magazynu?

Jak używać bronzera do konturowania i modelowania twarzy?
Modelowanie techniką konturowania to nic innego jak nakładanie odpowiednich kolorów na odpowiednie partie twarzy tak, by uzyskać zamierzony efekt. Najbardziej pożądanym jest wyszczuplenie i wydłużenie twarzy, nadanie jej wyrazistości prze podkreślenie jej wypukłości, zmniejszenie optyczne nosa i wydobycie oczu. Wszystkie te efekty osiągnąć można wykorzystując bronzer. Należy jednak posiadać odpowiednią wiedzę, by uniknąć powstania nieestetycznych plam lub zbyt wyrazistego konturowania. Warto również przyjrzeć się nowościom, które ułatwią rozprowadzanie produktu – bronzer w sztyfcie to kosmetyk, który z pewnością przyspieszy nakładanie kosmetyku dokładnie w wybrane miejsce.  

Rodzaje bronzerów – zdecyduj, jak nakładać bronzer
Przed rozpoczęciem konturowania z użyciem bronzera musimy odpowiedzieć sobie na pytania jaki wybrać produkt oraz jak nakładać bronzer na okrągłą twarz lub dostosować jego nakładanie do innego kształtu. Bronzer dopasować należy do naszego kolorytu cery, odcienia używanego podkładu oraz efektu, jaki chcemy uzyskać przez nałożenie produktu. Do wyboru mamy bowiem ciepłe i zimne odcienie brązu – wpadające w złoto, bądź w szarości i beże. Bronzer może również oferować różne wykończenia - matowe lub rozświetlające. Bronzery matowe, jak dostępny w różnych odcieniach Bronze Goddess Powder Bronzer od Estee Lauder, sprawdzą się idealnie przy modelowaniu twarzy. Specyfiki rozświetlające jak chociażby Bronze Goddess Healthy Glow Bronzer, które zawierają drobinki złotego lub srebrnego pyłku, bardziej sprawdzą się przy podkreślaniu opalenizny lub przy dodawaniu skórze blasku na wieczorne wyjście.

Jak nakładać bronzer? Bronzer w sztyfcie, w kompakcie czy sypki – jaki wybrać do konturowania?
Konturowanie może odbywać się na mokro, z użyciem kosmetyków o płynnej lub półpłynnej konsystencji lub na sucho, z użyciem produktów sypkich. Od tego, które modelowanie jest nam bliższe, zależeć będzie dobór bronzera do konturowania. Należy wziąć pod uwagę, że konturowanie na mokro jest nieco trudniejszym rodzajem modelowania – świetnie sprawdzi się do niego bronzer w sztyfcie. Najprostsze w aplikacji są bronzery w formie pudrowej w kompakcie lub w formie kulek.

• bronzer w sztyfcie – idealny kosmetyk do torebki, nałożysz go jednym pociągnięciem, bez konieczności korzystania z dodatkowych akcesoriów, idealny do konturowania twarzy na mokro;
• bronzer w kremie – bronzer przeznaczony do konturowania na mokro;
• bronzer płynny (najczęściej w postaci kropelek) – dedykowany konturowaniu na mokro (ważne jest, by podczas aplikacji nie dotykać końcówką pipety do skóry);
• bronzer sprasowany/wypiekany (w kompakcie) – najpowszechniej stosowany bronzer w formie klasycznego pudru;
• bronzer w kulkach – w formie sprasowanych kulek ze sproszkowanego bronzera.

Bronzer - jak nakładać na twarz? Czego możemy używać?
Oprócz odpowiedniego dobrania samego bronzera, równie ważne jest to, jak używać bronzera do konturowania i czym go nakładać. Do konturowania najczęściej używa się pędzli, są one bowiem idealne do zacierania granic pomiędzy podkładem a bronzerem – z ich pomocą możesz stworzyć idealny gradient, co da bardzo naturalny efekt modelowania twarzy. Prawidłowy dobór pędzla to klucz do sukcesu. Pędzel do konturowania produktu, jakim jest bronzer, będzie się jednak różnił w zależności od tego, co chcemy osiągnąć. Do konturowania bronzerem powinnyśmy bowiem używać:

• pędzla ściętego do modelowania – jeśli chcemy wyszczuplić policzki, podbródek, żuchwę oraz czoło lub
• pędzla puszysto-płaskiego do modelowania – jest idealnym narzędziem do rzeźbienia mniejszych części twarzy, takich jak nos.

Bronzer nakładać można również palcami, beauty blenderem lub gąbeczką, jednak te metody wymagają większego doświadczenia. Ważne jest, aby zachować odpowiednią higienę, niezależnie od użytego akcesorium i systematycznie czyścić narzędzia do aplikacji kosmetyków.

Kształt twarzy - jak używać bronzera do konturowania?
Jak używać bronzera do konturowania na mokro? A jak używać bronzera do konturowania na sucho? Bez względu na wybrany rodzaj bronzera, jego nakładanie podczas konturowania na mokro lub sucho wygląda tak samo. Jedyne, co w przypadku konturowania ma znaczenie, to nałożenie produktu o dobrym odcieniu we właściwe miejsca, które zależne będą w dużej mierze od kształtu twarzy. Jak nakładać bronzer na okrągłą twarz? Jak wykonturować twarz trójkątną, a jak owalną? Wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad:

• twarz kwadratowa i prostokątna – bronzer nakładamy na boki czoła, ukośnie w górę policzków i w kącikach żuchwy,
• twarz okrągła - powinna zostać pociągnięta bronzerem wzdłuż całej zewnętrznej części twarzy po obu stronach, dodajemy też takie same pociągnięcia konturujące, jak w przypadku twarzy kwadratowej i prostokątnej,
• twarz owalna - wymaga ominięcia konturowania żuchwy, na rzecz nałożenia bronzera na podbródek oraz górną partię czoła, dodatkowo pociągnięciem w stronę płatka ucha należy podkreślić kości policzkowe,
• twarz trójkątna - wskazane jest ominięcie bocznych partii czoła, na rzecz naniesienia bronzera na jego górną, środkową część.

Dzięki umiejętnemu użyciu bronzera możemy wykonać piękny makijaż na co dzień, podkreślając naszą urodę i minimalizując niedoskonałości w kształcie naszej twarzy. Bronzer to niezastąpiony produkt do konturowania, który musisz mieć w swojej kosmetyczce.

Top