July 5,
Opuchnięte oczy - Porady

Nieregularny tryb życia, niedosypianie, codzienny pośpiech i walka ze stresem – te wszystkie czynniki mogą powodować powstawanie charakterystycznej opuchlizny wokół oczu i worków pod oczami. Opuchnięte oczy nie są ozdobą twarzy, wyglądają nieestetycznie, postarzają.

Opuchnięte oczy - przyczyny powstawania zmian wokół oczu
Zastanawiając się, co na opuchnięte oczy zastosować, należy zdiagnozować przyczynę problemu. Najczęściej, opuchlizna wokół oczu jest skutkiem nagromadzenia w okolicy oczodołów i powiek nadmiernej ilości limfy, powodowanym najczęściej nieprawidłowościami w jej przepływie, np. na skutek schorzeń, nadmiernego zmęczenia, spędzania długich godzin przed ekranem komputera lub telewizora, niedospania. Wyglądające na zmęczone i opuchnięte okolice oczu mogą również występować samoczynnie u osób, których skóra wokół oczu utraciła jędrność. Na skutek tego procesu, wokół oczu tworzy się luźna skóra, przestrzeń, która wypełnia się limfą, wodą i tłuszczem. 

Walka z opuchlizną – czy istnieje sposób na opuchnięte oczy?
Zarwanie nocy jest niemal jednoznaczne z poranną opuchlizną oczu. Nie jest to jednak wyrok – istnieją domowe sposoby, z którymi szybko i skutecznie rozprawisz się z podpuchniętymi okolicami oczu, a worki pod oczami znikną zdecydowanie szybciej. Co na opuchnięte oczy wykorzystać możemy z rzeczy, jakie znajdziemy w domu? Skorzystać możemy z:

• szybkiego zimnego okładu – można do niego wykorzystać specjalne żelowe maseczki chłodzące, które zazwyczaj trzyma się w lodówce, plasterki schłodzonego ogórka (które dodatkowo zadziałają nawilżająco na skórę wokół oczu) lub płaskie łyżeczki deserowe,
• delikatnego masażu, najlepiej chłodnymi dłońmi lub schłodzonym rollerem, który pozwoli odpłynąć zalegającemu płynowi limfatycznemu lub
• solidnej dawki regenerującego snu w chłodniejszym pomieszczeniu – optymalna temperatura powinna oscylować w granicach 17 – 18 C.

Opuchnięte oczy i worki pod oczami z przemęczenia lub niewyspania - jak można im zapobiec?
Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Aby zachować na długo młody wygląd okolic oczu i jędrność powiek, do codziennej rutyny należy wprowadzić specjalną pielęgnację skóry wokół oczu, na której – z uwagi na swoja delikatną budowę – jako pierwszej odciskają się pierwsze oznaki starzenia się. Wraz z wiekiem dochodzi bowiem do utraty elastyczności tkanek, spada ich nawilżenie – powieki zaczynają opadać, tworząc charakterystyczną podkówkę – worki pod oczami – które często o poranku wypełnione są płynem, powodując powstanie efektu opuchniętych oczu. Aby odżywić i ujędrnić skórę, zapobiegając tym samym powstaniu i powiększaniu zmian wokół oczu, warto sięgnąć po dedykowane do okolic oczu kosmetyki – jak skoncentrowane serum Advanced Night Repair Eye Concentrate Matrix od Estée Lauder na noc, czy Re-Nutriv do stosowania jako baza pod makijaż dzienny. Bezpośrednie dostarczanie okolicom oczu optymalnie dobranych substancji odżywczych i pielęgnujących, zapewni długotrwałe zachowanie jędrności i sprężystości skóry wokół oczu, których utrata stanowi kluczowy czynnik wywołujący powstawanie nieestetycznych, postarzających worków pod oczami i opuchlizny.

Opuchnięte oczy, worki pod oczami i cienie wokół oczu z pewnością nie są pożądanymi przez nas reakcjami organizmu, dodatkowo – niełatwo jest się ich pozbyć w ekspresowym tempie, Dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiedniej pielęgnacji tak ciała od wewnątrz, jak i skóry wokół oczu – z użyciem wysokiej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych.

Top