January 1,

Nie ulega wątpliwości, że życie modelki otacza aura glamour: sesje zdjęciowe, pokazy mody i podróże do egzotycznych destynacji to miejsca w pierwszym rzędzie na spektakl, jaki ma do zaoferowania dzisiejsza kultura globalna. Jednak to ekscytujące życie wiąże się ze sporą dawką stresu w postaci przedłużajacych się pobytów poza domem, pracy do późnych godzin nocnych czy apodyktycznych fotografów i redaktorów czasopism modowych. Jak zatem jedna z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicielek świata mody radzi sobie z tymi wyzwaniami bez uszczerbku dla zdrowia i urody? W ostatniej odsłonie naszej serii Stress Less (Wrzuć na luz), Carolyn Murphy dzieli się z nami wypróbowanymi przez siebie sposobami na utrzymywanie stresu na bezpiecznym poziomie.

Jak brzmi najlepsza rada, jaką kiedykolwiek otrzymałaś w kwestii radzenia sobie ze stresem?
Nie stresuj się! W tym celu musisz przeprowadzić rodzaj tomografii umysłu i ciała. Sporządź listę priorytetów i rzeczy, które musisz zrobić, uporządkuj je od najważniejszych do najmniej ważnych i wpisz do kalendarza. Zrelaksuj organizm biorąc głęboki oddech i zamykając oczy. Ciało da ci znać, jeśli będzie potrzebowało ruchu, masażu lub snu.

Robię to, co opisałam, a następnie przechodzę do działania. Wyłączam urządzenia, nie planuję spotkań. Priorytetyzuję moje potrzeby. Wieczorem biorę kąpiel i piję wywar z rumianku. Jeśli w ciągu dnia mam trochę czasu, udaję się do sauny na podczerwień lub na akupunkturę. Wierzę również w moc medydacji i prowadzenie dziennika.

Sądzisz, że codzienny stres odciska swoje piętno na kondycji naszej skóry? Jeśli tak, jak walczysz z oznakami stresu lub przemęczenia na swojej własnej skórze?
Oczywiście, że tak jest. Oznaki stresu najwyraźniej widać pod oczyma i na linii szczęki. Skóra staje się ziemista, odwodniona i opuchnięta pod oczami, a na linii szczęki - napięta. Najszybciej działa odstawienie kofeiny i alkoholu - dwóch największych wrogów zdrowej cery. Warto pić wodę z cytryną i mlekiem osetowym dla oczyszczenia nerek i wątroby, które najszybciej doświadczają skutków stresu. Dobrym rozwiązaniem jest również stosowanie peelingu do twarzy i relaksującej maseczki, a następnie gęstego kremu nawilżającego. Jeśli masz taką możliwość, możesz również użyć szczotki do ciała oraz wziąć kąpiel w soli Epsom - to kolejny sposób na odstresowanie skóry. Warzywa na parze sprawią, że poczujesz się lepiej, a Twoja cera odzyska blask.

Jestem domatorką i cenię sobie komfort. Lubię uporządkowany i zorganizowany tryb życia.

Czy w warunkach napiętego grafiku i częstych podróży i długich godzin pracy udaje Ci się znaleźć czas na relaks czy starasz się zrobić, co do Ciebie należy i relaksujesz się później?

Zazwyczaj staram się wytrwać i relaksuję się dopiero, gdy padam z nóg. Jednak ostatnio staram się wykroić trochę czasu tylko dla siebie, by lepiej zarządzać stresem - każdego tygodnia umawiam się na zabiegi relaksujące takie jak akupunktura, masaż czy do spa. Nie ma nic lepszego niż poddać się zabiegom kogoś, kto dba o Ciebie i Twoje ciało.

Moim ulubionym sposobem na relaks jest pozostanie w domu, gotowanie, czytanie książki, muzyka klasyczna i wyłączenie komputera oraz telefonu. A jeśli jeszcze uda mi się wybyć z miasta na kilka dni i spędzić je na łonie przyrody, to już w ogóle efekt gwarantowany!

A teraz będziemy wymieniać po dwa sposoby na relaks, a Ty będziesz musiała wybrać ten, który stosujesz.

Joga czy cardio?

Oczywiście joga. I to w domu a nie w grupie.

Przekąski słone czy słodkie?

Na słono. Uwielbiam kiszoną kapustę i kimchi! 

Medytacja czy odmóżdżający seans przed telewizorem?

Oba i niestety przyznaję się, że wieczorami spędzam zbyt dużo czasu przed telewizorem w łóżku z moimi psami!

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Twórczą atmosferę na planie zdjęciowym, ludzi, z którymi pracuję oraz oczywiście dzielenie się z innymi kobietami radami w kwestii pielęgnacji urody. Atutem są również podróże, ale najbardziej lubię jednak sam proces twórczy i współpracę z ludźmi.

A co jest najtrudniejszą częścią Twojej pracy?

Podróże, które bardzo długo trwają, dziwne hotele i spędzanie dużej ilości czasu z dala od rodziny. Jestem z natury domatorką i lubię komfort, więc podróże bywają dla mnie męczące. Lubię uporządkowany tryb życia i dobrą organizację.

Jak wygląda Twój wymarzony dzień?

Budzę się rano bez pośpiechu w odpowiedzi na dobiegające do mnie odglosy przyrody, za oknem witają mnie drzewa, świeże powietrze i mam dla siebie godzinkę zanim wkroczę w rolę mamy. Potem spędzam czas w towarzystwie córki i psów, rodziny lub znajomych, gotuję, spaceruję, surfuję lub jeżdżę konno albo pracuję w ogrodzie. Śmieję się i przebywam z innymi ludźmi, a potem znów mam trochę czasu tylko dla siebie, idę wcześnie spać i porządnie się wysypiam. W życiu cenię sobie najbardziej proste rzeczy.

Top