• Karen Graham

  „Naprawdę nie wiedziałam wiele o modzie, kiedy zaczynałam karierę modelki – nie wiedziałam nawet kim była Eileen Ford! Specjalizowałam się w języku francuskim, bardzo kochałam historię i sztukę Francji, a moją prawdziwą pasją była natura. Kiedy stawiałam swoje pierwsze kroki w branży, jedyne o czym byłam w stanie myśleć to to, że mój ojciec mnie zabije. Wydał tyle pieniędzy na moją edukację, a ja zostałam modelką!”.

 • Ladies Home Journal, marzec 1970 r.

  „Pierwszy edytorial zrobiłam dla Harper’s Bazaar w 1969 r., lecz pierwszy raz byłam na okładce rok później - w Ladies Home Journal”.

 • Vogue, październik
  1970 r.

  „Spotkałam Dianę Vreeland tylko raz i było to niesamowite doświadczenie. Zmierzyła mnie od stóp do głów, klepnęła w plecy i powiedziała: „Stój prosto!” i „Przestań zaciskać szczęki!”. Potem kazała mi odejść. Powiedziała Irvingowi Pennowi, że jestem za niska, ale w jakiś sposób zakochała się we mnie. Wzięłam udział we wszystkich sesjach”.

 • Estée Lauder Mailer,
  lata 70-te

  „W tamtych czasach fotografowie uczyli nas, jak należy stać, jak należy siedzieć i jak należy wykonać makijaż. Najbardziej pomocny był fotograf Jerry Salvadi. Oglądaliśmy razem dane ujęcie, a on mówił: „Aby poprawić to zdjęcie, wycieniuję w tym miejscu, a tam poprawię kontur”.

 • Richard Avedon dla Vogue, 1973 r.

  „W trakcie zdjęć, prawie zawsze chciałam sama zrobić sobie makijaż. Jednak nigdy nie odrzucałam pomocy fryzjera! To ja podczas sesji zdjęciowej ze stylistką fryzur Arą Gallant i dziennikarką modową Vogue’a Polly Mellen”.

 • Artykuł w magazynie, lata 70-te

  „Początkowo zostałam zaangażowana do moich pierwszych zdjęć dla Estée Lauder w 1970 r. i jak dla mnie, był to po prostu kolejny dzień pracy. Potem, po kilku miesiącach zostałam ponownie zaangażowana do sesji fotograficznej Estée Lauder. Ludzie zaczęli nazywać mnie dziewczyną Estée Lauder po tym jak przez około rok pracowałam nieregularnie dla Estée Lauder!”

 • Karen Graham z Victorem Skrebneskim, lata 80-te

  „Od razu wiedziałam, że naprawdę polubię pracę z [fotografem Estée Lauder] Victorem Skrebneskim. Uwielbiał wykorzystywać naturalne światło. Czasami pierwsze zdjęcie robił po trzech godzinach, bo dopiero wtedy światło było odpowiednie. Zrobienie dobrego zdjęcia zależy wyłącznie od Ciebie i fotografa, a ja wiedziałam, że zawsze mogę ufać Victorowi”.

 • Karen Graham w Key West, lata 70-te

  „Większość moich kampanii dla Estée Lauder zrealizowaliśmy w Stanach Zjednoczonych – Nowym Jorku, Hamptons, Chicago, Los Angeles i Key West. To jest właśnie ten bajeczny zachód słońca w Key West, który był na ustach wszystkich”.

 • Karen Graham z synem – Grahamem Mavarem, 1979 r.

  „Zawsze chciałam założyć rodzinę i po urodzeniu dziecka osiedliłam się w Missisipi. Zawsze porównywałam swoją karierę modelki do kariery zawodowego futbolisty: Nigdy nie wiesz jak długo będzie trwała Twoja passa. Kiedyś podczas zdjęć Irving Penn wziął mnie na bok i powiedział: „Obiecaj mi, że kiedy przejdziesz na emeryturę zrobisz to nagle i nieodwracalnie. Chcę, żebyś zachowała dobre wspomnienia związane ze swoją karierą”.

 • Reklama Resilience Lift Estée Lauder, 1998 r.

  „W 1998 roku, skontaktowała się ze mną Estée Lauder i zapytała, czy zgodziłabym się wrócić i zrealizować kampanię Resilience Lift – kremu do skóry bardziej dojrzałej. Odpowiedziałam: „Chętnie, ale tylko jeśli będę mogła być w niej sobą”. W tym czasie prowadziłam zajęcia z wędkarstwa muchowego w hrabstwie Ulster w północnej części stanu Nowy Jork – miałam szkołę, która nazywała się Wędkarstwo muchowe z Burtem i Karen – i to tam zostały zrobione zdjęcia. Koncepcja była taka: oto kobieta, która nie jest młoda (miałam 56 lat), ale bardzo szczęśliwa”.

 • Ulubiony krem do
  twarzy Karen Graham

  „Nadal mam słoiczek mojego ulubionego kremu do twarzy Estée Lauder o oryginalnej formule – Re-Nutriv. Używam go wtedy, kiedy moja twarz jest naprawdę przesuszona. Trzymam go w lodówce”.

Top