PIĘKNO: #transformationtuesday

Zmień swoje nawyki
pielęgnacyjne z Evą Mendes

W pierwszej części naszej serii #TransformationTuesday świętującej
wprowadzenie na rynek linii kosmetyków do pielęgnacji skóry New Dimension,
twarz kolekcji - Eva Mendes opowie o pozytywnym podejściu do zmian zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.Od czasu pojawienia się na scenie w Hollywood prawie 15 lat temu, Eva Mendes do perfekcji opanowała sztukę stawania się postacią, którą gra. Począwszy od komedii a skończywszy na dramacie, aktorka nauczyła się nienagannie poruszać się w swoim środowisku pracy, które często obejmuje nowe układy, nowych partnerów filmowych oraz nowe role – nie wspominając o nowym wizerunku. „Kiedy zaczynałam pracę w tym biznesie, cieszyłam się, że te doświadczenia spowodują moją transformację – czasami fizyczną, czasami emocjonalną, a czasami i taką i taką”, mówi Mendes. “Myślę, że pozwoliło mi to dojrzeć również w moim własnym życiu.”

Można powiedzieć, że predyspozycje do transformacji tej kubańsko-amerykańskiej piękności dały o sobie znać kiedy była jeszcze bardzo mała. “Kiedy zaczęłam myszkować w torebce mojej mamy i odkrywać - metodą prób i błędów - moc kosmetyków upiększających, nauczyłam się, że może to być cenne narzędzie” śmieje się Eva wspominając swoje eksperymenty z dzieciństwa. “Kiedy byłam w siódmej klasie, poszłam na stoisko Estée Lauder. Konsultantka zapytała mnie, czy chcę dostać próbkę i podarowała mi próbkę zapachu Knowing. Dla mnie pachniały one dokładnie tak, jak kobieta powinna pachnieć” ”, wyjawia 41-letnia aktorka. “Używam ich od tamtej pory. Moja mama nadal kupuje mi je co roku pod choinkę!”

Mendes nadal polega na świeżym zapachu i serum New Dimension Serum , które pomagają jej w jej osobistych transformacjach, których doświadczyła w tym roku zostając po raz pierwszy mamą. “Moje rytuały pielęgnacyjne uległy całkowitej zmianie”, przyznaje Mendes. “Ale nadal bardzo starannie je wykonuję; zmieniła się tylko pora dnia”, mówi ze śmiechem. Poniżej nowa twarz naszej kolekcji New Dimension odkrywa przed nami rytm tych rytuałów i opowiada dlaczego zmieniająca się skóra może być najistotniejszą z wszystkich transformacji.

EL: Jaka chwila w Twoim życiu przyniosła Ci najwięcej zmian?

EM: Było to lato 1990 roku. Rozkwitłam i z wychudzonej małej dziewczynki przez dosłownie jedną noc stałam się młodą damą. Było to dramatyczne, piękne i przerażające doświadczenie!

EL: Jaka część Twoich rytuałów pielęgnacyjnych przynosi Ci najwięcej zmian?

EM: Gorąca kąpiel. Zwykle dodaję do niej gorzkich soli, jednakże dla mnie chodzi przede wszystkim o zanurzenie się w wodzie, czy to w domu czy poza nim. Ciepła kąpiel to ideał, ale nawet zanurzenie się w basenie, rzece czy oceanie resetuje moje komórki. Lubię też zanurzać głowę, nawet jeśli nie mam czasu na suszenie włosów!

Kiedy zaczynałam pracę w tym biznesie, cieszyłam się, że te doświadczenia spowodują moją transformację.

EL: Jaka rola wymagała od Ciebie największej transformacji fizycznej?

EM: Była to rola w filmie “Drugie oblicze”. Wszyscy aktorzy musieli postarzeć się o około 15 lat. Chciałam przedstawić kobietę, która przestała dbać o siebie i dlatego zdecydowałam się zgolić brwi. Nie polecam tego. Ludzie odradzali mi ten krok! Na szczęście brwi odrosły. Było to dla mnie bardzo ekstremalne przeżycie.

EL: Jakie masz podejście do transformacji związanych ze starzeniem się poza kamerą?

EM: Chciałabym cieszyć się tym procesem, a nie walczyć z nim. Dużo mówi się o zwalczaniu efektów starzenia się. Ale jest też wiele pozytywnych aspektów związanych z tym, co dzieje się z Twoją twarzą. Czuję się lepiej w swojej skórze wraz z upływem czasu i chciałabym dojrzewać sama ze sobą oraz pracować z ludźmi, którzy umieją to celebrować . Mam cudowną makijażystkę - Genevieve Herr, która również dobrze to rozumie. Naszym celem podczas przygotowań do mojego wielkiego wyjścia jest zrobienie mi takiego makijażu, żebym nigdy nie wyglądała jak wtedy, gdy miałam 26 lat.

EL: Gdybyś miała wybrać ze swojego arsenału produkt, który najbardziej Cię zmienia, co by to było?

EM: Przywiązuję naprawdę wielką wagę do pielęgnacji skóry. Doceniam fakt, że kolekcja kosmetyków New Dimension pozwala mi przejąć kontrolę i dokonać transformacji w kierunku, w jakim chcę siebie widzieć i jak widzą mnie inni, szczególnie dzięki Liquid Tape. Używam tego kosmetyku od kilku miesięcy i uważam, że naprawdę napina te partie skóry, na które je nakładam. Naprawdę uważam, że działa! Używam również serum New Dimension, które obficie nakładam wieczorem. Bardzo lubię jego zapach.

EL: Ostatnie pytanie: jakiej najlepszej porady, jeśli chodzi o zmianę Twojej urody udzieliłaś lub otrzymałaś?

EM: Nawadnianie. Dla mnie naprawdę zaczyna się to od tego czego dostarczam swojemu ciału. Jeśli nie nawadniasz swojego organizmu, efekty zobaczysz na skórze. Czasami, jak u większości kobiet i większości młodych mam, nawilżanie nie jest na szczycie listy priorytetów. Zapominam nawet o tym, by pić wodę! A więc teraz przed wypiciem filiżanki kawy, zaczynam moje poranki od wypicia ciepłej wody z cytryną. Ta drobna rzecz przypomina mi o piciu wody przez cały dzień.

Produkty z artykułu

Top