Zachwycająca Joan Smalls - twarz kolekcji Bronze Goddess.
PIĘKNO: MAKIJAŻ

W cieniu lata

Uwodzicielski makijaż powiek w trzech krokach

Nadchodzące lato upłynie pod znakiem łatwego w aplikacji makijażu powiek, który dopełnia naturalną promienność cery. Zapytaliśmy ekspertów, w jaki sposób zadbać o ochronę powiek oraz ich seksowne zaakcentowanie w okresie wakacyjnym.

Krok 1: Przygotowania

Słońce nadaje skórze ciepły, złocisty odcień, może jednak pozbawić ją wilgoci, spowodować przesuszenie i problemy z nakładaniem makijażu, szczególnie podkładu. "Jeżeli nałożysz pod oczami sam korektor, efekt będzie nienaturalny" - wyjaśnia dyrektor ds. wizażu Estée Lauder Blair Patterson. O odpowiednie nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry pod oczyma najlepiej, zdaniem Pattersona, zadba nowa formuła Advanced Night Repair Eye Synchronized Recovery Complex II, sprawdzająca się zarówno jako rozwiązanie długofalowe, jak i błyskawiczne remedium na problemy z cerą. "Jesteś zmęczona? Odbyłaś długą podróż? Twojej skórze brak odpowiedniego nawilżenia? Zmieszaj serum z korektorem w proporcji 1/4 do 3/4 i nałóż preparat, aby ukryć cienie pod oczami i przebarwienia. Tak przygotowany kosmetyk nie tylko zamaskuje niedoskonałości skóry, ale również podziała na nią odżywczo".

Krok 2: Zabawa

"Opalenizna to makijaż, jaki aplikuje nam słońce" - przyznaje Patterson. "Możesz jednak samodzielnie zmieszać pigmenty brązujące i odcienie ziemi i podkreślić nimi rysy twarzy i kontury oczu, co zresztą odpowiada efektowi opalenizny' - wyjaśnia dalej wizażysta, zdradzając przy tym, jak w prosty sposób podkreślić oprawę oczu za pomocą cieni z naszej palety Pure Color Envy Sculpting Eyeshadow 5-Color. "Wiele kobiet sądzi, że należy jednocześnie nałożyć na powiekę wszystkie cienie z tego kompaktu. Można jednak używać cieni również jako konturówek, kredek, kosmetyków podkreślających oprawę oka lub wydobywających jego kolor" - tłumaczy Patterson. Najlepiej jest korzystać z możliwości nowej palety powoli - radzi. "Zacznij od koloru, który najbardziej Ci odpowiada i nałóż go w znany Ci sposób. Potem co tydzień stawiaj sobie nowe wyzwanie dodając kolejne kolory - w charakterze kredki wzdłuż dolnej linii rzęs lub jako akcent kolorystyczny w zewnętrznym kąciku oka. Jeżeli pod koniec lata okaże się, że któryś z cieni nie został wykorzystany, oznaczać to będzie, że nie korzystasz w pełni z możliwości palety!"

Patterson zaleca, by przy użyciu podręcznego lusterka wypróbować różne techniki aplikacji cieni wieczorem - "gdy masz więcej czasu i cierpliwości". Skorzystaj z kredki do powiek Double Wear Stay-In-Place Eye Pencil, która utrwali makijaż oczu. Wizażysta zwraca również naszą uwagę na znaczenie odpowiednio wystylizowanych brwi. “Brwi mogą stać się jednym z atutów kobiecej urody, nie docenia się jednak ich potencjału. Doskonale podkreślisz ich kształt nakładając cień do powiek o odcień jaśniejszy. W ten sposób optycznie wyregulujesz i poprawisz kształt brwi”.

Krok 3: Ochrona

Zakończywszy makijaż powiek, warto zadbać o ich ochronę przed niekorzystnym oddziaływaniem promieni UV. Bezpieczeństwo i styl zapewni Ci dobór odpowiednich okularów słonecznych. Anna Laub - projektantka okularów i założycielka Prism London - radzi jak dobrać odpowiednią parę do poszczególnych kształtów twarzy:

Twarz w kształcie serca: "Zawsze uważałam, że do okrągłej twarzy najlepiej pasują wyraziste, geometryczne oprawki w rodzaju naszego modelu Sydney. Większe oprawki sprawiają, że twarz nabiera proporcji i harmonijnego wyglądu".

Twarz owalna: "Oprawki owalne, "kocie", w stylu naszego modelu Capri najlepiej wyglądają na twarzy owalnej, poszerzając jej kształt i podkreślając kości policzkowe".

Twarz kwadratowa: "Do twarzy kwadratowej najlepiej pasują okulary okrągłe w stylu naszego modelu Moscow, które złagodzą rysy twarzy, nadadzą jej proporcji i delikatniejszego wyglądu".

Twarz podłużna: "Posiadaczki podłużnej twarzy powinny nosić niewielkie okulary w rodzaju naszego modelu Tokyo, które nie wystają zbytnio poza kontur twarzy i nie wydłużają jej optycznie".

Więcej informacji na Prism London.

Produkty z artykułu

Top