INSPIRACJE: Kobiety, które kochamy

Styl życia

Stylistka celebrytów - Ann Caruso to dowód na to, że zdrowa dawka stylu może być czasami najlepszym lekarstwem.

Większość nastolatek słynie z miłości do mody, ale jedynie niewiele z nich jest w stanie przerzucić kilka stron magazynów Vogue lub Harper’s Bazaar i prawidłowo zidentyfikować pojawiających się tam projektantów. Do tej grupy nie należy Ann Caruso. Nawet w wieku 15 lat, gdy resztę nastolatek pochłaniały dodatkowe zajęcia po szkole oraz zbierania kart kolekcjonerskich, jako swoim głównym zajęciem Caruso zajmowała się śledzeniem trendów. Długoletnia kariera stylistki celebrytów wydaje się być naturalnym przedłużeniem tej pasji.

Po pracy u Ralpha Laurena i dla Vogue, Caruso podbiła rynek jako jedna z nielicznych stylistek celebrytów w Nowym Jorku. Pracowała z osobami pokroju Naomi Watts, Elizabeth Hurley i Oprah oraz zajmowała stanowisko wydawcy działu mody Harper’s Bazaar przez ostatnie 12 lat. Dwukrotnie wygrała również walkę z rakiem piersi.

„Moje podejście do mody zmieniło się diametralnie,” Caruso opowiada o swoich doświadczeniach z rakiem. “Wymyślenie sposobu, w jaki powinnam się ubierać zabrało mi dużo czasu. Przeszłam wiele kuracji i miałam za sobą dwie ingerencje chirurgiczne. Musiałam przemyśleć sposób, w jaki mam ubierać swoje ciało. To było bardzo frustrujące”.W tym kontekście często odwołuje się do koncepcji: „dobry wygląd sprawi, że poczujesz się lepiej”. Caruso jest chodzącym przykładem jego istoty. „Ubrania miały zawsze wpływ na moje samopoczucie. Mogą naprawdę pomóc w podniesieniu poczucia własnej wartości. Dlatego też rak piersi może stawiać przed nami wiele wyzwań, również w odniesieniu do naszych przeżyć duchowych. Bardzo ważne jest, aby nawet na wizyty lekarskie, dobrze się ubrać. Podczas radioterapii chciałam zawsze mieć na sobie coś ładnego, ponieważ było to dla mnie ważne, aby dobrze się czuć. Próbowałam wyjść poza ramy swojego umysłu”.

Będąc inspiracją w miesiącu walki z rakiem piersi, Caruso została od razu wytypowana, aby podzielić się nie tylko wskazówkami odnośnie stylizacji, ale również radami dla każdej z nas na temat sposób podniesienia nastroju za pomocą mody – niezależnie od tego, czy potrzebujemy ciepłej i przytulnej atmosfery w zimny, deszczowy dzień czy ubieramy się po to, aby wspomóc swojego wewnętrznego wojownika. „Po każdej operacji trudno mi było odzyskać pewność siebie,” wyjaśnia Caruso. „To tak jakbyś traciła część siebie. Potem udajesz aż do momentu, kiedy uda ci się na nowo odzyskać wiarę w siebie.” A jeśli chodzi o pielęgnację urody, Caruso zdradza, że idzie ona ręka w rękę z modą i stanowi część stylizacji. „Obecnie piękno oznacza dla mnie radość i wdzięczność. Kiedy masz te dwie rzeczy, one sprawiają, że błyszczysz.” Oczywiście przyznaje (wspominając swoją miłość do kremu DayWear), że dobry krem nawilżający nie rani.

Piękno oznacza radość i wdzięczność. Kiedy masz te dwie rzeczy, one sprawiają, że błyszczysz.

3 ulubione stylizacje Ann


Bluzka w stylu ludowym + dżinsy boyfriendy
„Lubię odkryte ramiona, ponieważ ramiona są piękną częścią naszego ciała. Możesz pokazać swoją skórę bez odkrywania zbyt wielu partii ciała. Dla mnie, to nie jest trend, to coś, co zawsze lubiłam i lubię nosić. W prawdziwym życiu, gdzie sporo się kręcę, najprawdopodobniej założyłabym te ciuchy wraz z parą butów na płaskim obcasie. Te obcasy, które mam na zdjęciu założyłabym na wieczór lub do restauracji, aby dodać tej stylizacji odrobiny koloru. Obcasy dodają Ci pewności jeśli spędzasz wieczór poza domem”.

Biała marynarka + zapinana na guziki koszula w paski
„Wybrałam tę koszulę, ponieważ paski dają mi dużo radości. Kocham paski i wtedy zwykle zakładam [pasującą do nich] marynarkę. Zamiast założyć granatową marynarkę, który nadałaby całemu lookowi klasycznego stylu, zdecydowałam się na białą, smokingową marynarkę, która wygląda bardzo świeżo. Lubię marynarki. Ten element garderoby każdy powinien mieć w swojej szafie. Możesz nosić ją do dżinsów, rurek lub połączyć ze spódnicą. Ten element garderoby ma na Ciebie mobilizujący wpływ. Daje ci siłę i pewność”.

Sukienka w stylu boho
„Dla mnie sukienka w stylu boho oznacza wolność i miękkość, kobiecość i spokój. [Sprawia, że] czuję się bardzo wyciszona. Kiedy zakładam takie ubranie, to uczucie spływa na mnie. Dorastając lubiłam przyrodę i sukienka w stylu boho przywołuje tę część mojej osobowości”.

W celu uzyskania więcej informacji na temat miesiąca walki z rakiem piersi, odwiedź strony kampanii walki z rakiem piersi.

Produkty z artykułu

Top