O zdobieniu paznokci z Paintbox.
PIĘKNO: MAKIJAŻ

Sztuka zdobienia paznokci

Talking nail art with Paintbox.

Sztuka zdobienia paznokci rozprzestrzeniła się kilka lat temu jak burza, zdobywając serca, umysły i paznokcie modelek i innych znakomitości. Podobnie jak pastelowe pasemka i dopinki z piór we włosach, trend ten wywodzi się z mody ulicznej. Ręcznie malowane zdobienia, w tym trójwymiarowe, wykonane kolażem lub aerografem - stały się wszechobecne, goszcząc nawet na czerwonym dywanie i wybiegach. Z myślą o nich powstawały zestawy do samodzielnego zdobienia, a nawet "Mani Cam" E! Network. Szał ten, jak można było przewidzieć, ustąpił w końcu miejsca bardziej klasycznym, jednokolorowym stylizacjom paznokci w odcieniach obejmujących czerwień, blady róż i neutralny beż.

Początki samodzielnej nauki zdobienia paznokci mogą okazać się trudne, więc chciałam cały ten proces odczarować i towarzyszyć ko
Eleanor Langston, założycielka salonu stylizacji paznokci Paintbox w Nowym Jorku.

"Zaczęło się świetnie, ale potem trend wymknął się spod kontroli i stracił swój urok" - wyjaśnia Eleanor Langston, była redaktor ds. urody m.in. w Self, Cosmopolitan i Fitness. Langston uważa jednak, że moda na zdobienie paznokci nie odeszła całkiem do lamusa i wymaga jedynie odświeżenia. "Początki samodzielnej nauki zdobienia paznokci mogą okazać się trudne, więc chciałam cały ten proces odczarować i towarzyszyć kobietom na każdym z jego etapów jako specjalistka" - deklaruje, tłumacząc powody, dla których zdecydowała się otworzyć Paintbox - nowy salon stylizacji paznokci specjalizujący się w "minimalistycznym, wyrafinowanym zdobieniu paznokci" w "luksusowym lokalu przypominającym spa".

Paintbox mieści się w eleganckim lokalu w ścisłym centrum Nowego Jorku, tuż obok Hotelu Mondrian i zaledwie kilka przecznic od prawdziwej mekki miłośników zakupów - Opening Ceremony. Otwarty w maju jasny i przestrzenny salon o powierzchni 450 metrów kwadratowych liczy 18 doskonale przygotowanych stanowisk. Co zaskakujące, jego ścian nie zdobi oszałamiający wybór odcieni lakierów, tak częsty w tego typu miejscach. "To rzeczywiście nas wyróżnia" - przyznaje Langston - "sądzę jednak, że stojące przed taką ścianą klientki często czują się przytłoczone i sparaliżowane nie wiedząc, na co się zdecydować!"

Manikiur "Geometry Class" wykonany przy użyciu lakieru w odcieniu Love Bites z kolekcji Pure Color Nail Lacquer.

Langston i jej wspólniczka - dyrektor kreatywna Paintbox i współpracująca z czasopismami modowymi manikiurzystka Julie Kandalec zdecydowały się na inne rozwiązanie. Umieściły w salonie 50 najlepszych odcieni proponowanych przez wiodące marki z branży kosmetycznej. "Stworzyłyśmy minikolekcję nagród" - żartuje Langston opisując lakiery obejmujące propozycje Estée Lauder i innych marek z najwyższej półki, jak również producentów niszowych.

Klasyczny manikiur "Paint Ball" wykonany przez Paintbox - w roli głównej lakiery w odcieniach Nudite i Blue Blood z kolekcji Est

Starannie dobrane i często wymieniane lakiery doskonale komponują się z innym nowatorskim rozwiązaniem Paintbox - umiejętnie zaprojektowanym i systematycznie aktualizowanym lookbookiem z 25 modnymi motywami w czterech różnych zestawieniach kolorystycznych.

Langston i Kandalec wymarzyły sobie również specjalne kolekcje takie, jak m.in. letnia All Is Bright, inspirowana "późnymi latami osiemdziesiątymi i nasyconymi barwami podstawowymi". Odkryłyśmy tę stylistykę na nowo używając niezwykłych odcieni z kolekcji Pure Color Nail Lacquer stanowiących inspirację do wykonania letnich manikiurów i umieszczając na Instagramie znakomite zdjęcia.

Produkty z artykułu

Top