Sir John w Nowym Jorku, 2014 r. Zdjęcie - The Coveteur.
PIĘKNO: MAKIJAŻ

Makijaż od podszewki
Sir John

Rozchwytywany przez gwiazdy wizażysta zdradza nam tajniki nieskazitelnego makijażu.

Nawilżanie, nawilżanie, nawilżanie

"Twarz to dla mnie ostatni etap makijażu - wcześniej maluję oczy. Lubię pracować z lekko wilgotną skórą, bo w ten sposób mogę nakładać podkład i korektor na nieco śliską powierzchnię. Najbardziej lubię rozprowadzać w tym celu na całej twarzy krem pod oczy, gdyż składa się on z drobniejszych cząsteczek i ma za zadanie dostarczyć składników odżywczych do tej części skóry twarzy, która jest najwrażliwsza, więc naprawdę dobrze się wchłania".

Zostań swoją własną wizażystką.

Cała prawda o sztucznych rzęsach

"Każda kobieta powinna opanować sztukę nakładania pęsetą sztucznych rzęs. Spróbuj dokleić pięć rzęs według długości zwiększającej się w kierunku środka linii rzęs. W ten sposób uzyskasz efekt "sarnich oczu". Gdy tylko rzęsy wyschną, podkreśl górną linię rzęs czarną wodoodporną konturówką, a Twoje spojrzenie zyska głębię. Potem nałóż maskarę. I pamiętaj, by nigdy nie przyklejać rzęs klejem sprzedawanym w zestawie z rzęsami. Kup klej do rzęs oddzielnie. To znacznie ułatwi Ci zadanie".

Bądź artystką

"Wiele kobiet inspiracji do makijażu szuka na stoisku z kosmetykami. A przecież można też pójść do muzeum, poobserwować zestawienia kolorystyczne, obejrzeć obrazy, wyobrazić sobie, że nasza twarz to płótno i pomyśleć w sposób twórczy. Bądź artystką! W trakcie mojej kariery nauczyłem się np. mieszać szminki: biorę więc matowy pomarańczowy odcień i matową fuksję i łączę je tworząc coś nowego. O efekcie końcowym decydują właśnie takie drobne sztuczki".

Produkty z artykułu

Top