PIĘKNO: Uchwyć moment

Korekcja Kolorów

Twoja skóra jest jak płótno dla malarza,
dowiedz się, jak stworzyć idealną bazę.

Pamiętasz jak w szkole poznawałaś koło barw? Wtedy można było wykorzystać tę wiedzę, żeby wybrać najlepszy kolor do narysowania domu albo kwiatka. Ale w pewnym momencie to niepozorne koło barw okazuje się bardzo przydatne przy malowaniu twarzy. Niektóre barwy z koła neutralizują inne – i to samo można odnieść do twojej karnacji. Dlatego przygotuj paletę – czas na lekcję sztuki.

Świat makijażu coraz częściej czerpie inspirację od profesjonalistów, dzięki czemu coraz łatwiej jest osiągnąć nieskazitelny wygląd skóry w zaciszu własnego domu. W tym celu stworzyliśmy nowy Double Wear Custom Coverage Correcting Duo, inspirowany teorią barw, który wyrównuje koloryt skóry i pozwala zapomnieć o niedoskonałościach.

Wszystko zaczyna się od pięciu neutralizujących brzoskwiniowych odcieni, z których każdy testowany jest na ponad 900 różnych odcieniach karnacji, aby stworzyć szeroki wybór udoskonalający zarówno jasną, jak i ciemniejszą skórę. Jeśli przypomnisz sobie koło barw, uświadomisz sobie, że na większość cieni na twarzy, jak na przykład ciemne kręgi pod oczami, składają się niebieskie półtony. Na przeciwległej stronie koła znajduje się pomarańczowy, co oznacza, że brzoskwiniowe odcienie doskonale rozjaśniają te cienie.

Obok znajduje się żółty, korygujący matowość i również neutralizujący ciemne kręgi, zawierające fioletowe półcienie (co ma sens, bo kolory te znajdują się odpowiednio obok pomarańczowego i niebieskiego).

Następnym kolorem jest lawendowy, który, jako kolor dopełniający żółty, niweluje ziemistość, dzięki czemu skóra wygląda kwitnąco i promiennie.

Ostatni z nich to zielony, który koryguje zaczerwienienia, czyli zaskórniki, trądzik czy popękane naczynka.

Użyj jednej z tych magicznych różdżek zanim nałożysz korektor lub podkład, a zobaczysz, że pozostało ci mniej do ukrycia. Użyj cieńszej końcówki ze szczoteczką na większe obszary skóry, takie jak zaczerwienienia na policzkach czy ciemne kręgi, a końcówki zakończonej gąbką użyj do miejscowej aplikacji. Następnie zrób krok w tył i podziwiaj swoje dzieło.

Produkty z artykułu:

Top