Stylizacja na dzień - oczy Joan Smalls podkreślone perłowym cieniem w odcieniu brązu.
PIĘKNO: MAKIJAŻ

Oczy w centrum uwagi

Joan i jej zmysłowe cienie do powiek

Popularne przysłowia głoszą, że oczy nie kłamią i że są zwierciadłem duszy. I rzeczywiście nic nie wyraża naszych emocji tak jak nasze spojrzenie. "Oczy nadają twarzy wyrazu i decydują o tym, czy wyglądamy interesująco" - twierdzi Garance Doré, znana fotografka, ilustratorka i blogerka modowa. "Osobowość i charakter wyrażają się w sposobie, w jaki kobieta podkreśla i maluje oczy" - kontynuuje Garance. Nic dziwnego, że kocie spojrzenie stanowi niewyczerpane źródło inspiracji w makijażu powiek.

"Oczy nadają twarzy wyrazu i decydują o tym, czy wyglądamy interesująco".
Cienie z palety Fiery Saffron.

“Makijaż oczu stanowi mój strój" - potwierdza ambasadorka Estée Lauder Joan Smalls, której niewiarygodnie piękne spojrzenie Doré uwieczniła swoim aparatem w ramach ostatniej sesji zdjęciowej dla Estée Stories. "Uwielbiam eksperymentować z barwami i odcieniami" - Smalls opowiada o swojej ulubionej palecie kolorystycznej, obejmującej migotliwe brązy na dzień oraz szmaragdowe, przydymione cienie na wieczór. Jej gust stał się źródłem inspiracji na planie, gdzie Doré, Smalls i wizażysta Sir John wyczarowali przy pomocy aksamitnych barw nowych paletPure Color Envy Sculpting Eyeshadow trzy stylizacje doskonale wpisujące się w typowy, napięty grafik supermodelki (a także zwyczajnej kobiety, bo przecież makijaż nie jest tylko i wyłącznie dla supermodelek, nieprawdaż?)

“To wyrazista i odważna propozycja na dzień" - Sir John wyjaśnia, w jaki sposób nałożył wzdłuż linii załamania powieki Joan jasnobrązowy odcień z palety Fiery Saffron, a następnie za pomocą perłowego cienia w kolorze szampana z tego samego kompaktu, nadał makijażowi wyraz sportowej elegancji. Przyciągające światło cienie świetnie prezentują się w porannym słońcu, gdy Smalls wyrusza na kolejne castingi. Pojedyncza warstwa maskary - wyłącznie na rzęsach górnej powieki - sprawia, że makijaż staje się bardziej wyrazisty, a przy tym pozostaje lekki.

Jestem zaskoczona, do jakiego stopnia różne palety cieni mogą zmieniać wygląd kobiety, nie ujmując przy tym jej urody.
Joan bardzo spodobały się szmaragdowe, zmysłowe odcienie z palety Fierce Safari.

Następnie Sir John przeszedł do dodawania kolejnych warstw. Aby nadać głębi i rozświetlić popołudniową stylizację Smalls i doprawić ją szczyptą disco, wizażysta podkreślił jej górną i dolną powiekę konturówką w kolorze głębokiej zieleni. Pomalowanie powiek Joan wzdłuż linii załamania podobnym kolorystycznie cieniem z palety Fierce Safari pozwoliło mu z kolei uzyskać super nasycony efekt. Aby nadać makijażowi wyrazu pewnej płynności, Sir John nałożył pod dolną powieką nieco tego samego cienia przy pomocy suchego pędzelka.

Seksowna stylizacja na noc.

Na "po pracy" Sir John zaproponował Joan oczy zaakcentowane linerem Kajal Eyeliner, które następnie pomalował metalicznie grafitowym cieniem Envious Orchid. Aby dodać makijażowi intensywności, wizażysta użył do aplikacji wilgotnego pędzelka. Aby delikatnie rozświetlić spojrzenie, podkreślił wewnętrzny i zewnętrzny kącik oka matowym cieniem o jasnobrązowym odcieniu, a następnie zastosował sztuczkę, którą nazywa "czyszczeniem krawędzi" - aby zapobiec ścieraniu się makijażu w miarę upływu czasu, nałóż na czysty pędzelek nieco sprasowanego pudru, aby rozprowadzić cień a zarazem utrwalić go na miejscu.

Końcowy efekt, któremu towarzyszyły ostatnie zdjęcia wykonane podczas tej sesji przez Doré, Sir John uzyskał poprzez warstwowe nałożenie bogatej, kruczoczarnej maskary na górne i dolne rzęsy Smalls, która zyskała niewiarygodnie seksowne spojrzenie. "Jestem zaskoczona, do jakiego stopnia różne palety cieni mogą zmieniać wygląd kobiety, nie ujmując przy tym jej urody" - podsumowała sesję Smalls wyruszając na podbój nowojorskiego nocnego życia.

Makijaż wieczorowy - metalicznie grafitowy cień z palety Envious Orchid.

Produkty z artykułu

Top