STYL żYCIA: WYWIAD Z MODELKĄ

Idealna Noc

Carolyn Murphy - twarz marki Estée Lauder - opowiada o tym jak najlepiej się relaksuje, jak uzyskać świeże spojrzenie pomimo małej ilości snu, oraz jaki jest jej przepis na promienną skóry.

PIĘKNO

Po dniu spędzonym na mailowaniu, wysyłaniu smsów i zaskakiwaniu mediów społecznościowych 24 godziny na dobę, prawdziwe odprężenie i wyłączenie się na koniec dnia często zabiera więcej czasu niż wrzucenie zdjęć na Instagram. Ale przejście w niezbędną fazę snu REM, to po prostu ustanowienie stałego, wieczornego rytuału. Tak więc kogo innego powinniśmy spytać o radę jak nie osobę, dla której dobry sen to wymóg zawodowy? W tym odcinku naszej serii poświęconej Idealnej Nocy, Carolyn Murphy opowiada nam o swoim perfekcyjnym wieczorze.

"Wyłączam się" o 8 wieczorem.

Jaki jest Twój wieczorny rytuał pielęgnacyjny?
Mój wieczorny rytuał pielęgnacyjny zaczynam od oczyszczenia skóry i do tego wykorzystuję Re-Nutriv Hydrating Creme Cleanser. Następnie piję herbatę rumiankową, biorę gorącą kąpiel i nakładam serum do twarzy Advanced Night Repair oraz na okilice oczu Advanced Night Repair Eye oraz krem Revitalizing Supreme Global Anti-Aging Creme, a na koniec nakładam krem do ciała. Kąpiel otwiera pory skóry, a więc nakładam kremy po kąpieli, aby produkty głęboko wniknęły w skórę.

Niedawno poznałaś nową maskę Advanced Night Repair Concentrated Recovery PowerFoil Mask. Kiedy ją stosujesz?
Nakładam ją w niedzielę wieczorem przygotowując się na nadchodzący tydzień. Wypijam filiżankę herbaty rumiankowej i relaksuję się przez 10 minut z maską na twarzy.

Jakiej najlepszej rady udzielono Ci w kwestii wysypiania się?
Nie używaj żadnych urządzeń z ekranem LED-owym (telefonów/komputerów) po godzinie 20, trzymaj elektronikę z dala od sypialni i załóż zaciemniające zasłony. Ciało musi wiedzieć, że nadszedł czas, aby „wyłączyć się”, a wszelkie urządzenia stymulujące lub rozpraszające nas temu nie służą.

Moja niania rozpieszczała mnie olejkiem Youth-Dew Bath Oil.

Jakie są Twoje najlepsze rady, w jaki sposób można się dobrze wyspać?
Moją wskazówką jest stworzenie sobie rytuału na przynajmniej 5 wieczorów w tygodniu (kilka wieczorów trzeba zarezerwować na wieczorne wyjścia – bądźmy realistkami!). „Odłączam się” o godzinie 20, biorę gorącą kąpiel i zwykle czytam przed snem. Jeśli oglądam telewizję, upewniam się, że nie będzie to nic zawierającego przemoc, a raczej jakiś klasyczny film. Mam również cały arsenał jedwabnych maseczek na oczy i zatyczek do uszu.

Czy masz jakieś rytuały zanim położysz się spać?
Mój zwyczaj brania gorącej kąpieli sięga dzieciństwa. Moja niania rozpieszczała mnie olejkiem Youth-Dew Bath Oil, a nawet pozwalała mi stosować jej puder do ciała. Nadal biorę kąpiel, a ostatnio uzupełniłam mój wieczorny rytuał o medytację – 20 minut medytacji pozwala mi spać jak dziecko.

Opowiedz nam jak według Ciebie wygląda idealna noc.
Idealnie spędzona noc to wczesna kolacja z przyjaciółmi w ogrodzie, trochę makaronu i wina. Następnie kąpiel, przytulanie i czytanie wspólnie z Dylanem i położenie się do łóżka przed 22.30.

Ile godzin śpisz średnio każdej nocy?
Potrzebuję przynajmniej 8 godzin snu i staram się spać tyle godzin przez co najmniej 4-5 nocy w tygodniu, inaczej kiepsko ze mną. Mój ideał to 10-12 godzin snu w weekend, ale mając dzieci i psy – to mrzonka.

Czy jesteś typem skowronka (wcześnie się kładziesz i wcześnie wstajesz) czy sową?
Stosuję się do ulubionego powiedzenia mojego taty: „Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje”. Uwielbiam wcześnie kłaść się spać.

Uwielbiam jedwabne piżamy.

Koszula nocna czy piżama?
Lubię i koszulę nocną i piżamę, w zależności od nastroju. Zwykle śpię w jedwabnej koszuli nocnej, ale kiedy jestem przeziębiona lub w złym nastroju, wybieram jedwabną piżamę.

Jedwabna, bawełniana czy lniana pościel i dlaczego?
Używam jedwabnych poszewek na poduszki, ponieważ zmniejszają tarcie na włosach i skórze. Lubię też wysokiej jakości bawełniane prześcieradła, ponieważ są bardziej miękkie i chłodne.

Masz jakieś wskazówki dla nas, jak można wyglądać na wypoczętą, kiedy tak naprawdę niewiele się spało?
Musisz po prostu używać dobrych kosmetyków pielęgnacyjnych i produktów do makijażu! Ważne jest stosowanie Stress Relief Eye Masks, jak również Advanced Night Repair Eye, które pomagają zmniejszyć opuchnięcia pod oczami. Sekret tkwi w uzyskaniu efektu rozświetlonej skóry oraz świeżo wyglądających policzkach i ustach w kolorze jagody. Innym trikiem makijażystów jest stosowanie bardzo małej ilości korektora lub pudru, ponieważ oba te kosmetyki mogą Cię postarzać i powodować, że będziesz wyglądać na bardziej zmęczoną.

Jak podczas podróży samolotem przez różne strefy czasowe, utrzymujesz nawilżenie skóry i jej promienny wygląd?
Mocno wierzę w picie dużej ilości wody oraz w to, że pomaga to nie tylko nawilżyć skórę, ale również pokonać zmęczenie spowodowane zmianą stref czasowych. Podróżuję z całym arsenałem kosmetyków nawilżających i nakładam je przez cały czas trwania lotu – połączenie Advanced Night Repair i Nutritious Radiant Vitality Essence Oil nadaje mojej skórze promienny wygląd!

Produkty z artykułu

Top