Scena z pierwszej kampanii Seymour dla Estée Lauder, która pojawiła się w listopadzie 2014 roku.
STYL żYCIA: WYWIAD Z MODELKĄ

3 minuty ze Stephanie Seymour

Poznaj nowo mianowaną ambasadorkę Estée Lauder w przededniu jej pierwszej kampanii dla naszej marki.

Od czasu pojawienia się po raz pierwszy na okładce Vogue'a w 1988 r. Stephanie Seymour cieszy się zasłużoną popularnością. Przez długie lata była muzą projektanta Azzedine'a Alai, który poprowadził ją do ołtarza na jej ślubie z magnatem medialnym i kolekcjonerem sztuki współczesnej - Peterem Brantem w 1995 r. Wychowanie czworga dzieci nie przeszkodziło jej w zostaniu twarzą najbardziej znanych w branży modowej marek takich, jak m.in. Chanel, Louis Vuitton, Versace. Jako ówczesna dziewczyna Axla Rose - frontmana Guns N' Roses, Seymour wystąpiła również na początku lat 90-tych w dwóch legendarnych teledyskach tej rockowej grupy.

Dwa lata temu pochodząca z Kaliforni brunetka umocniła swą silną już pozycję w świecie mody, gdy została wybrana nową ambasadorką Estée Lauder. Wybór ten wywołuje u 46-latki nostalgiczne wspomnienia: "Gdy miałam 13 lat, mama przyznała, że widzi mnie w roli twarzy Estée Lauder" - wyznaje Seymour - "czuję więc, że spełniam marzenia nie tylko swoje, lecz przede wszystkim mojej mamy". Na cztery miesiące przed pierwszą kampanią Stephanie dla Estée Lauder, modelka podzieliła się z Estée Stories swoimi przemyśleniami na różne tematy.

O urodzie:

"Istotą urody jest poznanie swoich mocnych stron. Jeżeli masz piękne usta - podkreśl je; jeśli Twoim atutem są włosy - nie ścinaj ich! To jednak nie wszystko. Modelki nieustannie oceniane są pod kątem wyglądu, moim zdaniem jednak najważniejsze jest kim tak naprawdę jesteś, jak traktujesz, szanujesz i doceniasz siebie i innych."

O ikonach urody:

"Moją inspiracją i specem od urody jest moja mama. Gdy byłam młodsza, prowadziła swój własny salon fryzjerski i zawsze modelowała moje włosy w sposób, w jaki chciałam. Chyba uświadomiła sobie, że rozpieszczanie mnie w ten sposób nauczy mnie jak o siebie dbać."

O poradach w sprawie pielęgnacji urody:

"Wciąż trzymam się tego, czego nauczyła mnie mama, gdy byłam młodą dziewczyną: do nakładania makijażu i kosmetyków pielęgnacyjnych używaj tylko niektórych palców; dbaj o skórę nie tylko od szyi po czoło, lecz również od podbródka po dekolt i przede wszystkim chroń skórę przed słońcem!"

O modzie:

"W trakcie kariery modelki zainteresowałam się kolekcjonowaniem mody vintage autorstwa projektantów, takich jak Christian Dior, Balenciaga, Madam Gres, bo chciałam wyróżnić się z tłumu. Miało to na mnie spory wpływ, bo nauczyłam się cenić i rozumieć nie tylko swoją pracę, lecz również pracę projektantów. Wciąż kolekcjonuję te stroje, choć nie wszystkie noszę"

Produkty z artykułu

Top